CSALÁDTERÁPIA

A családterápia nem az egyéni lelki problémák vagy személyes "titkok" feltárását célozza. A családi kapcsolati rendszer szerkezetét, a családtagok viselkedésének szándékos-nem szándékos egymásra hatását, a félreértések és tévútra csúszott szándékok rejtett útvonalait és mechanizmusait próbálja megismerni, és emellett a családot összetartó és megoldás irányába ható erőket felszabadítani. Fontos, hogy a terapeuták sohasem állnak senki mellé a családból (valamely más családtaggal szemben) és sohasem hibáztatnak senkit. Nem hibát és hibást keresnek, hanem megoldásokat. Családterápia csak a résztvevők mindegyike által őszintén elfogadott közös cél érdekében végezhető és csak ebben az esetben lehet eredményes.

Kiknek ajánljuk?

Ajánlott minden olyan helyzetben, amikor a családtagok némelyike vagy mindegyike egyre rosszabbul érzi magát a családban, és a helyzet javítására tett próbálkozásaik nem segítenek; amikor egy család a rá nehezedő külső stresszhelyzettel vagy belső családi problémákkal (gyásszal, gyermeknevelési gondokkal, családtag betegségével, lelki zavarával, függőségével) küzdve egyre tehetetlenebbé válik; amikor a konfliktusok és nehézségek megoldási kísérletei rendszeresen egymás hibáztatásába és/vagy kudarcba fulladnak.
Családterápia önállóan, és egyéni terápia mellett is végezhető, az egyéni terápia átmeneti szüneteltetésével, bizonyos esetekben azzal párhuzamosan is.

Jelentkezés

Érdeklődni, jelentkezni folyamatosan lehet, és általában rövid időn belül lehetőség van a terápia megkezdésére. Családterápiára való bejelentkezéskor az első tájékozódó beszélgetés segít eldönteni, hogy valóban szükséges-e és javasolt-e a családterápia, és hogy milyen konkrét célt reális kitűzni. Amennyiben a családterápia aktuálisan nem látszik célszerűnek, a segítséget igénylő családtagoknak más segítségnyújtási formát ajánlunk.



vissza